MATEŘSKÁ ŠKOLA HOBÍK

Vážení rodiče a děti,

s politováním oznamujeme, že Mateřská školka Hobík končí svojí činnost k 30.6.2020.

Tým MŠ Hobík

Mateřská školka Hobík je z důvodu koronaviru COVID-19
do odvolání UZAVŘENA.

Soukromá mateřská škola Hobík

V roce 2012 jsme se rozhodli rozšířit služby ve Všenorech o specializované centrum pro předškolní vzdělávání - Mateřskou školu Hobík. MŠ Hobík tak reaguje na volání rodičovské veřejnosti po pestré nabídce služeb pro děti, které by ale nebyly pouhým hlídáním dětí, ale řádnou pedagogickou činností. Na jaře roku 2014 se nám podařilo, abychom byli zapsáni do školského rejstříku.

Mateřská školka Hobík nabízí řádný vzdělávací program čerpající z Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání, organizace dne pak vychází z programu Začít spolu a zkušeností naší paní učitelky a lektorů volnočasových aktivit. Organizace dne v centrech aktivit (Začít spolu) umožňuje flexibilní docházku do mateřské školky. Když přijde nové dítě v průběhu dne, ostatní děti ve skupince mu sdělí, o co přišlo a co je potřeba dělat. Menší skupiny v centrech aktivit zase umožňují učitelce detailně sledovat každé dítě, informovat rodiče o jeho vývoji a dítěti sdělovat hodnocení; i dítě samo může v takto organizované skupině s někým z dětí i dospělých v MŠ v klidu promluvit.

Celoročnímu programu školky Hobík dominují témata spojená s ročními obdobími, ale také se společenskými a historickými souvislostmi života, s významnými výročími a svátky a to jak celostátními, tak s dětmi slavíme i jejich malá a velká výročí. MŠ Hobík je blízkostí vztahů bezpečné, podobně jako je pro dítě bezpečná rodina. Rodinu ale nenahrazuje, jsme rádi za aktivní přístup rodičů, za chuť podílet se na akcích a za diskuzi s námi o provozované předškolní výchově a vzdělávání. Přivítáme i tipy na výlety a exkurze. Domníváme se, že dítě má poznávat své bezprostřední sociální okolí v různých prostředích; proto Hobík působí nejen v krásné budově staré mokropeské školy, ale také pořádá výpravy do různých koutů kraje i do Prahy.

Mateřká školka Hobík poskytuje program zaměřený na všechny dimenze lidské bytosti – děti mají dostatek pohybu i klidu na odpočinek a spontánní hry. Děti mají k dispozici kvalitní didaktický materiál na rozvíjení myšlení. Děti procvičují krátké dialogy, dramatizují, předvádějí co zažily a říkají nahlas dětské říkanky. Zpívají krásné melodie lidových i zlidovělých populárních písní a mají příležitost dotvářet vlastní prostředí i vlastní prací nebo jiným uměleckým přičiněním.

MŠ jsme otevřeli 2. září 2013

Tým MŠ Hobík

Mateřská škola Hobík

Evropská podpora

Evropská podpora

C.I.E.L. MŠ 22 - projekt spolufinancován Evropskou unií....

Nabídka kroužků 2019/2020

Hudebně- pohybový, Výtvarný, Šikovné ručičky, Jazyková chvilka

Plánované akce MŠ Hobík

Noční spaní ve školce

MŠ Hobík nabízí noční spaní ve školce. Noční spaní bude probíhat po domluvě od 17. 00 hod. do 9.00 hod. následujícího dne.
HOME Dětské Centrum Hobík

Created by © 2013/2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign